A A A  A+ A++

Informacje dla Rekonstruktorów

Rekonstrukcja Historyczna w Wejherowie.

Czyli jak to na Pomorzu zdrajcy ze Szwedem próbowali się bratać.

W dniach 26 - 28 czerwca 2015 roku odbędzie się rekonstrukcja historyczna w Wejherowie, pod tytułem “Jak to na Pomorzu zdrajcy ze Szwedem próbowali się bratać”. Rekonstrukcja ma obejmować epizody historyczne z czasów potopu szwedzkiego, rozgrywające się w Wejherowie i okolicach.

Całe wydarzenie odbędzie się na terenie miasta Wejherowa, ze szczególnym uwzględnieniem Placu Jakuba Wejhera oraz Parku Miejskiego, w których rozegrają się trzy bitwy.

W czasie trwania całej imprezy przewidziane są także takie inne atrakcje, zarówno dla widzów jak i dla rekonstruktorów. Turniej szabli bojowej, turniej kulinarny, oraz wiele innych. Na terenach przyległych do obozowiska będą działać kramy z z regionalnymi produktami, będzie także możliwość zobaczenia jak pracują rzemieślnicy zawodów dawnych.Zapewniona zostanie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem Kalwarii Wejherowskiej oraz podziemi Kościoła klasztornego pw. św. Anny, gdzie spoczywa założyciel miasta wraz z rodziną.Planowany jest również przemarsz z pochodniami, fireshow oraz pokaz tańca brzucha.

Na uwagę zasługuje fakt, że w przypadku rekonstrukcji obydwóch wydarzeń jesteśmy w stanie wiernie odtworzyć zdarzenia sprzed blisko 400 lat, poprzez potyczki, w których będzie brało udział około 100-150 rekonstruktorów, czyli mniej więcej tylu ilu żołnierzy w tamtych wydarzeniach.

 

Planujemy rozbicie obozowiska, możliwość przyjazdu i rozbijania namiotów będzie od piątku od godziny 12:00. Obozowanie będzie możliwe do niedzieli do godziny 16:00.

 

Szczegółowy plan imprezy już niedługoTurniej kulinarny

Dania przygotowane na turnieju kulinarnym przeznaczone będą jako dania na biesiadę. Jednocześnie przygotowane dania będą oceniane przez kilkuosobowe jury oraz(w czasie biesiady) przez rekonstruktorów. Listę składników opublikujemy tydzień przed imprezą. Przygotowane będą podstawowe przyprawy, z wszystkimi dodatkowymi przyprawami dajemy dowolność.

 

 

Na dzień dzisiejszy zapewniamy

  • Miejsce obozowe
  • Słomę, drewno itp.
  • Jedzenie(półprodukty)
  • Materiały do obsługi replik broni czarnoprochowej
  • ToiToi, woda bieżąca
  • Woda pitna
  • Piwo na sobotni wieczór/noc

 

 

Zapraszamy grupy do zgłaszania chęci uczestnictwa. Prosimy o podanie pełnej nazwy grupy, dowódcy, szacunkowego składu, uzbrojenia oraz formacji.

 

Kontakt możliwy poprzez:

email : grupa@czarnieckiego.org

Tel. Kom 888 576 949 (Krzysztof Zdunkowski)

Formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej

 

 

Do zobaczenia w Wejherowie!!!

 

Zaktualizowano dnia 21 maja 2014 roku.


SZUKAJ NA NASZEJ STRONIE!

Pod koniec 2010 roku powstała myśl założenia grupy rekonstrukcyjnej której główne działania będą odbywały się na terenie małego trójmiasta kaszubskiego. Główne działania czyli treningi, spotkania, ćwiczenie staropolskiej mowy, szermierki, rękodzieło oraz zagłębianie się w historię tamtych czasów. W 2013 roku uzyskaliśmy statut Stowarzyszenia.

Więcej


Losowe zdjęcia

Archiwum wpisów

Tagi

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych
Pułk Czarnieckiego
KRS : 0000465407
Tel. kom : 888-576-949 (Krzysztof Zdunkowski)
Email : grupa@czarnieckiego.org

Formularz tymczasowo wyłączony, prosimy o wiadomości na grupa@czarnieckiego.org

Copyright © Pułk Czarnieckiego | Created by CreaWeb