A A A  A+ A++
 

Pułk Czarnieckiego ogłasza oficjalny nabór!

Data dodania:lut 16, 2017 | Napisał: Zdunek

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Pułk Czarnieckiego ogłasza OFICJALNY NABÓR!

*** 18 marca 2017 roku, w parku Majkowskiego, przy letniej scenie(mała scena przy Pałacu Przebendowskich) odbędzie się spotkanie z naborem do naszej grupy. W skrócie, jeśli jesteś zainteresowany, przyjdź, zobacz, spytaj się.

**Kim jesteśmy?
Jesteśmy grupą pasjonatów uzbrojenia, kultury i historii okresu Rzeczypospolitej Obojga Narodów. A dokładniej od końca XVI do końca XVII wieku - końcówki renesansu i baroku. Działamy wspólnie od 2010 roku. Spotykamy się regularnie, aby jak najwierniej odtworzyć stroje, broń, techniki fechtunku i musztry. Co więcej, poprzez regularne treningi, rozwijamy naszą sprawność oraz umiejętności z dziedziny tańca z ogniem i akrobatyki. Aktualnie kładziemy największy nacisk na odtwarzanie piechoty Kozackiej, oddział Kozaków Zaporoskich. Którzy byli doskonałymi strzelcami oraz znanymi najemnikami. Bierzemy udział w inscenizacjach, manewrach oraz festynach w całej Polsce i Europie (m.in. Słowacja, Węgry, Włochy). Wspieramy także zbiórki charytatywne oraz promujemy oddawanie krwi. Uczymy się także jazdy konnej, ukierunkowanej w stronę udziału w bitwach. Obecni jesteśmy również w filmach, różnej maści pokazach i widowiskach. A także organizujemy inscenizację w głównym obszarze naszego działania, czyli mieście Wejherowie. Wydarzenie pod tytułem "Jak to na Pomorzu zdrajcy ze Szwedem próbowali się bratać" w roku 2017 odbędzie się już po raz czwarty.

**Co oferujemy?
- Poznanie historii od tej "fajniejszej" strony.
- Dobrą zabawę we wspólnym gronie,
- Cotygodniowe treningi, szermierki bądź ogólnorozwojowe,
- Regularne wypady, spotkania, uroczystości, które pozwalają się integrować całej grupie,
- Wsparcie w tworzeniu i kompletowaniu sprzętu potrzebnego do udziału w inscenizacjach,
- Możliwość skosztowania dawnego jadła oraz trunków(które także wytwarzamy sami),
- Treningi, nauka walki szablą bojową, oraz innymi rodzajami broni używanymi przez Kozaków(berdysze, nadziaki, bat/nahaj), w sposób bezpieczny i profesjonalny z użyciem sprzętu ochronnego(maski szermiercze, treningowe szable go-now),
- Nauka, akrobatyki, gimnastyki, padów kaskaderskich oraz ogólnego rozwoju ciała,
- Nauka zabawy z ogniem, czyli fireshow stylizowanego w epoce,
- Udział w niesamowitej przygodzie, jaką jest odtwarzanie historii. Nie tylko dat, ale także obrazu człowieka/żołnierza z przeszłości,
Oczekujemy:
- Wiek 15+
- Zaangażowania i chęci pracy w kierunku rozwoju własnego i grupy.
- Udziału, w miarę możliwości, w treningach i akcjach, w które jesteśmy zaangażowani.

My, Pułk Czarnieckiego, szukamy ludzi, którzy chcą się dobrze bawić a przy tym uczyć się historii, trenować i zawierać nowe, wartościowe znajomości. Przekrój wiekowy w naszej grupie to 16 do 32 lat. Poza udziałem w Stowarzyszeniu mamy także swoje rodziny, życie, pracę, szkołę, a także różne zainteresowania, które jesteśmy w stanie pogodzić z obcowaniem z historią.
Zapraszamy Cię w nasze szeregi, byś mógł przeżyć niesamowitą przygodę. Wszak nic nie zastąpi oderwania się od trudów dnia codziennego niż obozowanie przy wykorzystaniu przedmiotów i technik sprzed 400 lat.


Potrzebujesz więcej informacji?
- Napisz do nas przez Facebooka
- Przez email grupa@czarnieckiego.org
- Bądź zadzwoń 888 576 949Tagi:

Komentarze:SZUKAJ NA NASZEJ STRONIE!

Pod koniec 2010 roku powstała myśl założenia grupy rekonstrukcyjnej której główne działania będą odbywały się na terenie małego trójmiasta kaszubskiego. Główne działania czyli treningi, spotkania, ćwiczenie staropolskiej mowy, szermierki, rękodzieło oraz zagłębianie się w historię tamtych czasów. W 2013 roku uzyskaliśmy statut Stowarzyszenia.

Więcej


Losowe zdjęcia

Archiwum wpisów

Tagi

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych
Pułk Czarnieckiego
KRS : 0000465407
Tel. kom : 888-576-949 (Krzysztof Zdunkowski)
Email : grupa@czarnieckiego.org

Formularz tymczasowo wyłączony, prosimy o wiadomości na grupa@czarnieckiego.org

Copyright © Pułk Czarnieckiego | Created by CreaWeb