A A A  A+ A++
 

Nasza spontaniczna impreza rekonstrukcyjna.. Podsumowanie.

Data dodania:maj 6, 2013 | Napisał: Zdunek

W miniony weekend miejsce miała nasza mała impreza historyczna. Wszystko miało miejsce w miejscu wypoczynkowym przy leśniczówce Kępino, czyli w połowie drogi do "Muzy".

Rzec możemy że działo się dużo. Musztra, strzały z broni czarnoprochowej, scenka rodzajowa, fireshow i wiele wiele innych. Po więcej informacji zapraszamy do rozszerzenia newsa.

W piątek 3 maja koło godziny 14 rozbiliśmy obóz. Po tym czasie przeprowadziliśmy trening który każdy mógł oglądać. Musztra z użyciem piszczeli, skakanie, scenka rodzajowa, wszystko co planowane było na dzień następny.Wieczorem oczywiście biesiada i ognisko.

Dnia następnego przygotowanie do pokazów poczyniliśmy, punkt 14 scenka rodzajowa, po niej musztra i strzelanie z piszczeli, następnie pokaz fireshow. Potem pokazaliśmy to co my Kozacy potrafimy, jak skakać umiemy i bawić się! W nocy, już sami, ponownie machaliśmy ogniem. W tak piękną noc efekt był iście niesamowity.

W niedzielę zaś złożyliśmy całe obozowisko i z żalem opuściliśmy miejsce w którym przyszło nam spędzić kilka niesamowitych dni!!

 

kW witrynie wejherowo.naszemiasto.pl pojawił się o nas także krótki artykuł oraz galeria z soboty.

http://wejherowo.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1840499,pokaz-historyczny-w-wykonaniu-pulku-czarnieckiego,id,t.html#f3efc3d2d35b58dd,1,3,8

 

Sami na dniach także wstawimy galerię, już z całego eventu.


Dziękujemy wszystkim za przybycie i świentą zabawę!

 

 

Dziękujemy również naszemu gospodarzowi, Panu Marcinowi Kowalskiem!Tagi:

Komentarze:SZUKAJ NA NASZEJ STRONIE!

Pod koniec 2010 roku powstała myśl założenia grupy rekonstrukcyjnej której główne działania będą odbywały się na terenie małego trójmiasta kaszubskiego. Główne działania czyli treningi, spotkania, ćwiczenie staropolskiej mowy, szermierki, rękodzieło oraz zagłębianie się w historię tamtych czasów. W 2013 roku uzyskaliśmy statut Stowarzyszenia.

Więcej


Losowe zdjęcia

Archiwum wpisów

Tagi

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych
Pułk Czarnieckiego
KRS : 0000465407
Tel. kom : 888-576-949 (Krzysztof Zdunkowski)
Email : grupa@czarnieckiego.org

Formularz tymczasowo wyłączony, prosimy o wiadomości na grupa@czarnieckiego.org

Copyright © Pułk Czarnieckiego | Created by CreaWeb